Zkuste tandemový seskok padákem

Zažijte něco, na co vám zůstane živá vzpomínka do konce života! Dopřejte si příval adrenalinu, který vás nabudí! Zkuste tandemový seskok padákem z čtyř tisíc metrů nad zemí.

Tandemový seskok padákem je jednou z nejvyhledávanějších adrenalinových aktivit. Přece jen chce mít pořádnou dávku odhodlání a odvahy, abyste se vrhli z několika tisíc metrů střemhlav dolů.

Pokud budete třeba dávat někomu tandemový seskok padákem jako zážitkový dárek, měli byste nejdřív zauvažovat nad tím, jestli se tento adrenalinový zážitek pro obdarovaného opravdu hodí. Zjistěte, jestli obdarovaný třeba náhodou nemá strach z výšek. Pokud se před vámi v minulosti zmínil o tom, že by chtěl tandemový seskok absolvovat, máte vyhráno, ale pokud ne, vybírejte adrenalinové zážitky jako dárky s rozvahou.

Tandemový seskok je bezpečný

O obdarovaného nemusíte mít strach. O jeho bezpečí se postará profesionálně vyškolený tandempilot. Plus pokud by selhal lidský faktor, má v sobě každý padákový systém zabudovaný kalibrační systém, který neustále měří vzdálenost tandempilota spolu s účastníkem od země. Pokud by se oba příliš přiblížili k zemi bez určitého zpomalení, kalibrační systém automaticky nechá otevřít záložní padák.

Před samotným seskokem se spolu tadempilot a účastník seskoku seznámí, tandempilot poskytne účastníkovi informace o seskoku, jak dlouho bude přibližně trvat, jaké pozice v jakém čase zaujmout a jak případně otevřít záložní padák.  Tandemový seskok probíhá z výšky čtyř tisíc metrů nad zemí, prvních několik desítek vteřin zažije účastník volný pád, při kterém může dosáhnout až rychlosti 200 km/hod. Poté tandempilot otevře padák a na řadu přichází letová fáze seskoku. Pokud bude účastník chtít, může si v tuto chvíli zkusit let i řídit. O hladké přistání na zem se pak postará tandempilot. Po seskoku dostane účastník certifikát, potvrzující absolvování seskoku.

Mezi adrenalinové zážitky, které stojí za to zkusit, patří i škola smyku!