Tandemový seskok Příbram

Tandemový seskok v Příbrami je určitě správným adrenalinovým zážitkem. Proč ale Příbram nepoznat ještě jinak, než z ptačí perspektivy? V tomto článku se dozvíte o dvou muzeích, které v Příbrami určitě musíte navštívit.

Hornické muzeum v Příbrami a Muzeum třetího odboje

Hornické muzeum Příbram vzniklo v roce 1886, díky své rozloze a rozsáhlým expozicím se stalo největším hornickým muzeem v České republice. Od roku 2004 se můžete kochat třiceti pěti expozicemi, které vám přiblíží historii zdejšího hornictví a hutnictví, které má své kořeny od pravěku až do současnosti. Návštěvníci muzea mohou sfárat i do historického podzemí stříbrorudných dolů. Také můžete projít podzemní úsek dlouhý tři sta metrů, který spojuje doly s názvy Anna a Vojtěch.

Muzeum třetího odboje nabízí celkem tři expozice věnované průběhu protikomunistického odboje a jeho důsledky v letech 1948-1949. Výstavy prokazují vystavenými dokumenty zločiny komunistického režimu. Také dokumentují koncentrační tábory na Jáchymovsku, Slavkovsku a Příbramsku z období 1952-1953. Expozice muzea jsou otevřeny denně kromě pondělí od deseti hodin dopoledne do čtyř hodin odpoledne.

Tandemový seskok v Příbrami vám tak poskytne příležitost poznat nebo si připomenout zase kousek z české historie. Samotné zážitky nemusí být nutně jen adrenalinové a nebo relaxační. Vyzkoušejte zážitkovou gastronomii a nebo si vyberte nějaký ze zážitkových pobytů. Na stránkách Esennce.cz, zážitkové agentury jistě najdete ten pravý zážitek!