Tandemový seskok padákem – kuriozity

V článku přinášíme informace o kuriozitách a výjimkách při tandemových seskocích. Je jich jen pár, ale stojí za to! Čtěte dál!

Jak je to normálně?

Klasicky tandemový seskok probíhá z výšky 4 000 metrů nad zemí. Tandempilot nejprve účastníka seskoku seznámí s průběhem seskoku a jeho bezpečností. Poté se oba převléknou do speciálních seskokových kombinéz a letadlo je vynese do již zmiňované výšky. Poté následuje seskok, nejprve několika vteřinový volný pád, poté tandempilot otevře padák a účastník si může zkusit seskok řídit. Poté pak už jen následuje hladké přistání na zemi.

Pokud už jste tandemový seskok absolvovali a chcete zkusit něco jiného, přečtěte si něco více o nejrůznějších adrenalinových zážitcích!

A teď pár výjimek

Je obecně dáno, že maximální výška pro tandemový seskok je 4 000 metrů. Některé seskoky jsou ale možné i z vyšších výšek, pro příklad uvádíme seskok z výšky 6 000 metrů. Tento seskok je sice delší, ale je nutné ho absolvovat s kyslíkovou maskou. Tento seskok je také až dvojnásobně dražší a vyžaduje rezervaci.

Další jsou tandemové seskoky pro cizince v Čechách. Pokud tedy máte známého z jiné země, a chcete mu darovat zážitkový dárek, jeho případná jazyková bariéra vás ve výběru nemusí omezovat. Některá centra tandemových seskoků disponují tandemovými piloty s anglickými certifikáty. Váš známý si tak zážitek může užít opravdu naplno.

Inspirujte se také dárky k narozeninám!

Propagační tandemové seskoky. Propagační seskoky jsou speciálním typem seskoků, kdy pro někoho můžete objednat sólo seskok či skupinový seskok. Tento typ seskoků se hodí třeba pro akce jako je teambuilding nebo oslava narozenin. Bližší podmínky je třeba domluvit s agenturou, která seskoky poskytuje, jde o velmi individuální záležitost.

Pokud je pro vás tandemový seskok příliš adrenalinovým zážitkem, vyberte klidnější zážitkový dárek, inspiraci najdete třeba zde.