Proč zkusit tandemový seskok padákem?

Volný pád, jištění, dohled certifikovaného zkušeného instruktora, adrenalin a spoustu dalšího vás čeká, pokud se rozhodnete pro tandemový seskok padákem!


Nebojte se!

Vždyť budete skákat jen z výšky čtyř tisíc metrů...Ne, teď vážně. Strach opravdu není na místě. Vybavení pro tandemové seskoky musí procházet pravidelnými kontrolami a tandempilot má při seskoku minimálně čtyři možnosti záchranného jištění, pokud ta hlavní selže. Ano, řeč je o záložních padácích. Pokud by došlo opravdu k nejhoršímu a tandempilot by nezvládl svoji roli, systém má zařízení, které sleduje vaši vzdálenost od země. Pokud byste byli příliš blízko a hrozilo nebezpečí, systém aktivuje záložní padák i bez lidského přičinění.

Navíc tandempiloti musí vlastnit průkaz, který je opravňuje k jejich činnosti. Pro získání průkazu musí složit teoretické i praktické zkoušky, které jsou velmi přísně hodnoceny. V praktické zkoušce skáče instruktor nejprve sám a později už s někým zkušenějším v tandemu, který dohlíží na jeho přesnost a pečlivost. Tandemový seskok určitě patří mezi adrenalinové zážitky, o kterých si můžete přečíst více zde.

Dozvíte se něco nového

Před každým seskokem s vámi tandempilot projde nejprve podrobně teorii. Dozvíte se, jak se máte při seskoku chovat, co můžete a co naopak nesmíte dělat. Pokud prahnete po dalších praktických a teoretických znalostech, ale z jiného oboru, můžete zkusit třeba školu smyku!

Nasbíráte nové zkušenosti

Při seskoku přijde chvíle, kdy si budete moci let zkusit sami řídit. To je okamžik, který ve svém životě už jen tak nezažijete. Zažijete chvilku volného pádu v rychlosti dvě stě kilometrů v hodině. Poletíte vzduchem a uvidíte krajinu z ptačí perspektivy. Pokud budete mít zájem, můžete se při seskoku nechat natočit nebo vyfotit. Získáte tak pro své kamarády (ale hlavně pro sebe) důkaz, že jste do opravdu dokázali.

A po tak náročné akci, jako je seskok padákem si určitě zasloužíte trochu odpočinku, co třeba zkusit pivní lázně? Přečtěte si o nich více zde!