Jak se stát sportovním parašutistou?

Pokud toužíte stát se profesionálním parašutistou a nevíte jak na to, bližší informace najdete v tomto článku.

Proto, abyste se stali profesionálním parašutistou, potřebujete složit výcvik AFF. Celý kurz se skládá z jen jednoho tandemového seskoku a dalších devíti sólo seskoků. Seskoky probíhají z výšky čtyř tisíc metrů nad zemí a první tandemový seskok skáčete proto, abyste si vyzkoušeli, jaké je zažít volný pád a jak vlastně celý seskok probíhá. Následující seskoky už pak skáčete pouze pod dohledem profesionálního instruktora.

Výcvik AFF

Při praktických seskocích jste natáčeni, abyste pak s instruktorem mohli jednotlivé seskoky probrat podrobněji. Bude vám tak zpětnou vazbou řečeno, co děláte špatně a co naopak dobře. Po absolvování tohoto kurzu budete moci skákat sami, ale stále budete pod dohledem instruktora, který vám bude radit.

Po ukončení AFF kurzu získáte licenci „A“, která vás bude opravňovat k samostatným seskokům pod dohledem instruktora. Cena AFF kurzu je dost vysoká, zaplatíte kolem čtyřiceti tisíc. V této ceně je ale zahnuto prakticky vše – pozemní teoretická příprava, zapůjčení kompletního seskokového vybavení, všechny seskoky, ubytování na letišti a práci instruktorů a kameramana.

Přečtěte si o dalších adrenalinových zážitcích. Pokud hledáte tipy na zážitkové dárky, inspirujte se třeba zde.