Darujte tandemový seskok jako dárek k Vánocům!

Přemýšlíte nad originálním a neotřelým dárkem pro někoho z vašich blízkých a nic vás nenapadá? Co třeba zkusit darovat zážitkový dárek? A co třeba rovnou darovat trochu adrenalinu? Samozřejmě není dobrý nápad darovat adrenalinový zážitek někomu, kdo prodělal už třetí infarkt. Pro takového člověka vyberte spíš nějakou relaxační aktivitu. Pro všechny ostatní jsou tu tandemové seskoky padákem a další adrenalinové sporty.

Tandemový seskok padákem

Obecně platí, že tandemové seskoky probíhají z výšky čtyř tisíc metrů nad zemí. Pokud vám to přijde málo, pak vězte, že je to maximální povolená výška pro seskoky tohoto typu. Před seskokem probíhá seznámení s tandempilotem, který účastníkovi ukáže, jak funguje padák, co může od seskoku očekávat a jak se při seskoku chovat. Také s účastníkem promluví o bezpečnosti seskoku. Jištění a bezpečnost je zaručena tandempilotem a výškoměrem, který při vyhodnocení nebezpečné vzdálenosti od země automaticky vystřelí záložní padák. Opravdu se tedy není čeho bát.

První částí seskoku je volný pád, při kterém tandempilot s účastníkem seskoku mohou dosáhnout až rychlosti 200 km/h. Poté tandempilot otevře padák a  následuje letová část seskoku. V tuto chvíli má obdarovaný možnost zkusit si let řídit. Pak tandempilot opět převezme nad letem kontrolu a postará se o bezpečné přistání na zem. Celý seskok trvá kolem pěti až sedmi minut, ale i tak se jedná o nezapomenutelný zážitek.

Vybírejte další adrenalinové zážitky

Další adrenalinové dárky a zážitky můžete vybírat na stránkách Esennce.cz, internetové agentury na zážitky. Najdete zde rozmanitou nabídku zážitkových dárků z nerůznějších zájmových oblastí. Hledáte li zajímavý a originální dárek k narozeninám, životnímu jubileu a nebo Vánocům, zde si určitě vyberete.