Před tandemovým seskokem

Informace o tandemovém seskoku padákem

Hlavní výhodou tandemových seskoků je fakt, že před seskokem nepotřebujete téměř žádný složitý výcvik. Během letu za vás vše udělá zkušený tandempilot a vy tak budete mít spoustu příležitostí kochat se neskutečným výhledem po kraji. Před nastoupením do letadla budete jen krátce proškoleni o vašich povinnostech během seskoku a může se jít na věc. Zažijete velkou nervozitu během stoupání letadla a poté již přijde na řadu ten dlouho očekávaný okamžik, kterým není nic jiného, než výskok z letadla ve výšce 4000 m. Ale pěkně po pořádku.

Součástí zážitku v podobě tandemového seskoku padákem je také úvodní instruktáž a certifikát o absolvování seskoku.

Tandemový seskok probíhá tak, že vám bude nejdříve vysvětleno vše podstatné v krátké instruktáži. Poté se navléknete do speciální kombinézy a speciálního postroje pro seskok v tandemu. Poté s vaším tandempilotem nastoupíte do letadla, které vás dopraví do potřebné výšky pro seskok. Během stoupání budete speciálním postrojem připoutání k tandempilotovi a po dosažení požadované výšky s vámi tandempilot vyskočí z letadla. Skáče se v již zmíněné výšce 4000 m, z letounu L-410 Turbolet. Následuje jedna z nejšílenějších chvil celého seskoku a sice téměř minutový volný pád, při kterém dvojice dosahuje rychlosti až 200 km/h. Ve výšce cca 1 500 m otevře tandempilot padák a vy si můžete následujících cca 5 minut vychutnat nezapomenutelný výhled. Můžete si také vyzkoušet řízení padáku. Před přistáním řízení převezme opět tandempilot a zajistí klidné a bezpečné přistání na pevné zemi. Po přistání vám bude vystaven certifikát o absolvování seskoku.

Tandemový seskok padákem je pro každého kdo má odvahu, může se zúčastnit prakticky kdokoliv, kdo netrpí epilepsií, cukrovkou nebo závažnou chorobou srdce. Věk účastníků se může pohybovat od 10 do 100 let, podmínkou je ovšem dobrý zdravotní stav. U dětí do 18 let je nutný souhlas rodičů, u osob starších než 65 let je doporučován souhlas ošetřujícího lékaře. Maximální váha účastníka je 115 kg, po konzultaci je však možné udělit výjimku.

Speciální oblečení vám bude na seskok zapůjčeno. Dostanete speciální kombinézu a ochranné brýle, jež se dají bez problémů nasadit i přes dioptrické brýle. Postačí vám tedy pouze pohodlná sportovní obuv (nejlépe kotníková) a v případě chladnějšího počasí i nějaké teplé oblečení, které použijete pod kombinézu a rukavice.

Tandemové seskoky padákem se provozují na letišti v Kolíně a Příbrami a v Prostějově. V Kolíně a Příbrami trvá sezóna od března do listopadu, v Prostějově se skáče celoročně. Celkové doba zážitku je cca 1,5 až 2 hodiny.